Jak zaprojektować taras na dachu

Jeśli chcesz zbudować taras na dachu, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz podzielić obszar na różne sekcje, a następnie musisz zdecydować, jaki rodzaj stylu chcesz. Ponadto, musisz rozważyć rośliny i krajobraz, który będziesz używać.

Zdecyduj o stylu

Taras to podwyższona przestrzeń z boku budynku. Może to być duża przestrzeń lub mała. Często są wykorzystywane do rozrywki lub relaksu. Tarasy mogą być również miejscem do zarabiania pieniędzy.

Do budowy tarasu można użyć kilku różnych materiałów. Najlepszą opcją jest użycie twardego drewna. Dzięki temu konstrukcja będzie pasowała do otoczenia.

Inne materiały wykorzystywane do budowy tarasu to kamień, cegła i cegła dekoracyjna. Dzięki nim można ukryć funkcjonalne części budynku.

Aby uzyskać autentyczny wygląd, dobrym wyborem jest szkło lub poliwęglan. W Maroku tarasy są często ozdobione łukami. Łuki są bardzo przyjemne wizualnie i mogą oddzielać różne obszary w przestrzeni.

Dach tarasu to kolejna ważna kwestia. Tarasy mogą mieć dachy płaskie lub spadziste.

Tarasy stały się popularne w ostatnich latach. Pierwotnie tarasy były domami jednorodzinnymi. W wyniku gentryfikacji stały się one częścią tkanki wielu dzielnic.

Możesz stworzyć egzotyczny akcent na tarasie, dodając tkaniny dekoracyjne. Staraj się wybierać tkaniny, które są nie tylko kolorowe, ale także mają różne faktury i wzory.

Innym sposobem na udekorowanie tarasu jest dodanie pionowych dekoracji. Możesz wykorzystać wiszące donice, rośliny i lampiony ze świecami. Ponadto na ścianach lub na podłodze możesz wyeksponować poduszki.

Jeśli chodzi o meble zewnętrzne, możesz zdecydować się na nowoczesny wygląd w połowie wieku lub bardziej tradycyjny styl. Niektóre popularne wybory obejmują drewniane lub metalowe meble, czarne i białe lub neutralne kolory.

Jeśli masz duży ogród lub taras, możesz rozważyć zainstalowanie zewnętrznego basenu. Możesz ich używać do zabawiania gości i utrzymywania ciepła w zimie.

Niezależnie od tego, czy masz mały czy duży taras, możesz go udekorować, aby był bardziej zachęcający. Dodanie kolorowych poduszek lub wzorzystych poduszek również może się sprawdzić.

Oprócz tego, że jest to miejsce do relaksu latem, obszar zewnętrzny może być również doskonałym miejscem do gromadzenia się i spotykania z przyjaciółmi i rodziną.

Zdecyduj się na rośliny

Istnieje niezliczona ilość możliwości wyboru, jeśli chodzi o rośliny na taras. Możesz wybierać spośród różnych krzewów i drzew, w zależności od Twojego gustu i budżetu. Pamiętając o tym, ważne jest, aby wiedzieć, czego chcesz. Na przykład, najlepiej jest wybrać rośliny, które mają potencjał, aby stać się centralnym punktem przestrzeni na zewnątrz, a nie rośliny, które po prostu przytłaczają obszar.

Podczas gdy jesteś na to, to również najlepiej rozważyć swoje ograniczenia balkonu, jak to będzie łatwiejsze do listy roślin, jeśli wiesz dokładnie, co dostajesz w. Ponadto warto wiedzieć, że najważniejszą rośliną do wyboru nie jest ta, którą jesteś najmniej zainteresowany. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz ograniczoną przestrzeń. Najtrudniejszą częścią jest wybór roślin, które są najbardziej odpowiednie dla Twojej sytuacji.

Biorąc pod uwagę swoje potrzeby i budżet, powinieneś rozważyć rośliny w małych doniczkach jako bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Innymi słowy, jeśli uprawiasz zioła, prawdopodobnie lepiej będzie Ci je hodować w mniejszej doniczce niż w dużym pojemniku. Mała donica może również okazać się bardziej trwała i zapewnić bardziej intymne otoczenie dla Twoich roślin.

Jeśli chcesz stworzyć swoją własną, rozrastającą się przestrzeń zieloną, balkon jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Najbardziej odpowiednie rośliny dla tej przestrzeni to mieszanka krzewów, ziół i kwiatów. Przy odrobinie ciężkiej pracy i kreatywności, w krótkim czasie będziesz mieć piękny balkon. Aby upewnić się, że Twoje nowe dzieło wytrzyma żywioły, powinieneś zawsze śledzić prognozy pogody, aby upewnić się, że Twoje rośliny pozostaną zdrowe.

Budowa tarasu na dachu

Budowa tarasu na dachu może być pięknym, relaksującym miejscem na zewnątrz. Wymaga jednak również przestrzegania pewnych wytycznych.

Po pierwsze, taras na dachu musi być wodoodporny. Jest to główny punkt rozważań. Ponadto, jeśli twój dach ma drewnianą podłogę, będziesz musiał dodać system odwadniający.

Należy również upewnić się, że taras jest chroniony przed wilgocią. Dodanie izolacji do dachu może pomóc. Możesz użyć korka, wełny mineralnej lub perlitu. Wybór odpowiednich materiałów ochroni Twój dom przed szkodami.

Planując nowy teren zewnętrzny, najlepiej jest zaangażować profesjonalistę. Architekt może pomóc Ci we wszystkim, od oświetlenia i estetyki po kwestie środowiskowe. Może również pomóc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.

Innym sposobem na dodanie odrobiny elegancji do tarasu jest zainstalowanie donic i roślin doniczkowych. Najlepsze rośliny na tarasy na dachu to wysokie, chude rośliny. Na przykład jaśmin konfederacki oferuje cytrusowo-słodki zapach. Inne rośliny, które tworzą naturalny wygląd to Cotoneaster i Panicum.

Nasadzenia przekształcą Twój miejski taras w uspokajającą oazę. Ochronią one również widoki na panoramę Twojego miasta.

Architekci mogą pomóc Ci w zaprojektowaniu niestandardowej kuchni zewnętrznej. Twój dom będzie bardziej komfortowy i energooszczędny dzięki takim elementom. Niestandardowe elementy mogą obejmować aluminiowe donice malowane proszkowo, szafki ze stali nierdzewnej i białe blaty Corian dla szafek kuchennych.

Niezależnie od tego, czy planujesz mieć grilla, kominek, czy patio, powinieneś również rozważyć opcje dotyczące oświetlenia. Żagle cieniujące mogą zapewnić prywatność, jednocześnie pozwalając na przenikanie światła. Struktury te mogą być również wykorzystywane do tworzenia spójnego środowiska wzrostu roślin.

Zbudowany na zamówienie bar z widokiem to kolejny sposób na dodanie trochę stylu. Możesz nawet zamontować zestaw rzeźbionych drewnianych drzwi do ściany. Dzięki tym akcentom możesz stworzyć elegancką strefę wypoczynkową dla przyjaciół i rodziny.

Jeśli planujesz budowę tarasu, będziesz potrzebował pozwolenia. Skontaktuj się z lokalnym urzędem miasta, aby dowiedzieć się, co jest wymagane. Najlepiej złożyć wniosek o pozwolenie jak najszybciej.

Podobne tematy